O nás

Sbor založila v roce 1983 PhDr. Věra Sokolová a pod jejím vedením získal řadu domácích i mezinárodních úspěchů. Od roku 1994 jej vede v komornějším obsazení  Mgr.Vlasta Hejnicová.  

Cantemus pořádá koncertní zájezdy do Polska, Německa, Maďarska, Francie a Itálie. Během svého působení spolupracoval sbor s významnými českými umělci – se skladatelem Petrem Ebenem, basistou ND Luďkem Velem, varhaníkem J. Tůmou, sbormistrem M.Uherkem i  s umělci ze zahraničí – varhaníkem Phillipem Lukem z Londýna, skladatelem a dirigentem Paolo Petruccim z Itálie. Repertoár sboru je široký, od staré duchovní hudby (Victoria, Lotti, Guerrero, Michna aj.) po současnou moderní tvorbu (P.Eben, Z.Lukáš, O.Mácha, R.Kažiloti…), od lidových písní po písně z oblasti populární hudby (Bernstein, Gershwin).  

V Libereckém kraji pořádá sbor pravidelné koncerty, některé i benefiční, např. pro obnovu hradu Grabštejn či  kostela ve Stráži pod Ralskem apod. Sbor uspořádal dva ročníky mezinárodního festivalu sborového zpěvu „Liberec 1999“ a „Liberec 2004“, na kterém vystoupily sbory z Itálie (Teramo, Fano), Polska (Zlotoryja), Liberce a Osečné.  Sbor je členem Unie českých pěveckých sborů.Cantemus je patronem kostela